Jakie jest zastosowanie styropianu budowlanego i w jakich cenach jest oferowany?

Styropian budowlany to produkt, który wciąż budzi wiele pytań. W jakich zadaniach się sprawdza? Jakie jest zastosowanie styropianu budowlanego? Z jakimi kosztami wiąże się jego zakup? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Styropian budowlany – o czym dokładnie mowa?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia, o jakim produkcie mowa. Czym dokładnie jest styropian budowlany? Co skrywa się pod jego pojęciem? To najprościej mówiąc tworzywo sztuczne, które wytwarzane jest przez spienienie litych granulek polistyrenu zawierających rozpuszczony porofor. Spieniona struktura może być uzyskiwana zarówno podczas jednokrotnego podgrzania granulek parą wodą, jak i podczas wielokrotnego.

Na pierwszy rzut oka styropian budowlany nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jednak wystarczy poświęcić nieco więcej czasu na sprawdzenie jego właściwości, a dojdziemy do wniosku, że to wyjątkowy surowiec. Jego niewątpliwą zaletą jest niesamowita lekkość, ale nie tylko. Warto zauważyć, że styropian budowlany jest również bardzo trwały, łatwy w obróbce, czy montażu. Jeśli dodatkowo zostanie odpowiednio ułożony, to możemy być pewni, że zachowa dobre właściwości i to przez cały okres użytkowania.

Nie sposób także pominąć, że styropian wykazuje wysoką odporność na wilgoć, czy wpływ wielu innych czynników, więc to najlepsze zabezpieczenie przed rozwojem pleśni oraz grzybów, a dzięki temu, że nie jest toksyczny, nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia, czy życia.

Styropian budowlany – jakie jest jego zastosowanie?

Dzięki dobrym właściwościom styropian znalazł szerokie zastosowanie. Przede wszystkim to najlepszy surowiec do ocieplania ścian zewnętrznych budynków. Możemy śmiało nim ocieplić swój dom jednorodzinny, budynki firmowe, czy nawet obiekty użyteczności publicznej. Co więcej, to właśnie styropian budowlany sprawdzi się przy ocieplaniu stropów i podłóg, w tym także do izolacji podłóg na legarach, czy dachów krokwiowych. Możemy być pewni, że nie będzie problemów z zabezpieczeniem miejsc narażonych, które są narażone na powstawanie mostków termicznych.

Styropian budowlany – z jakimi kosztami wiąże się jego zakup?

Koszty styropianu budowlanego mogą być bardzo różne, ponieważ zależą od wielu różnych czynników. Na pewno istotne znaczenie będzie mieć nasze zapotrzebowanie, ale nie tylko. Pamiętamy, że styropian budowlany oferowany bywa w różnej grubości, czy rodzaju. Jednak skupienie się na ofercie dobrego dystrybutora sprawi, że ostateczne koszty nie będą stanowić dla nas żadnego wyzwania finansowego.