Rum kubański – gdzie w łatwy sposób można kupić ten trunek w sieci?

Dostępność rumu kubańskiego wcale nie należy do najłatwiejszych. Wręcz przeciwnie, ponieważ o prawdziwy rum kubański jest w istocie, bardzo trudno. Niemniej jednak, w sieci znajdziemy zdecydowanie większą ilość alkoholi niż w typowych marketach czy też hipermarketach. Dlatego też, warto wiedzieć, gdzie poszukiwać wysokogatunkowego alkoholu, który pochodzi prosto z Kuby. Sprawdźcie sami!

Rum kubański – jak sprawdzić poprawność takiego rumu?

Prawdziwy rum kubański to taki, który jest wytwarzany na miejscu, na Kubie. Oznacza to, iż mamy do czynienia z alkoholem importowanym, który będzie odpowiednio oznaczony. Faktycznie, prawdziwy rum kubański, jest często oznaczony lokalnymi frazesami, skutkiem czego mamy 100% pewności co do tego, że dana butelka rumu jest faktycznie, pochodzenia kubańskiego. Niemniej jednak, taki rum kubański jest w istocie trudno dostępny i niezwykle kosztowny.

Alternatywą może być także rum kubański, który jest importowany, przez Polskich dystrybutorów. Oznacza to, iż rum kubański jest faktycznie tworzony i rozlewany na Kubie, jednak stoi za nim Polski importer, który dopuszcza już do sprzedaży taki właśnie rum, na warunkach unijnych i polskich. Dzięki temu, butelki z takim rumem są oznaczone w naszym ojczystym języku, natomiast dystrybutor ma obowiązek nas poinformować, gdzie rum kubański był rozlewany. Należy jednak pamiętać, że oznaczenie w tym wypadku może kierować nas na Kubę, ale i nie tylko. Taki rum, pomimo iż mógł zostać stworzony na Kubie, mógł być rozlewany w Europie, a nawet w samej Polsce.

Co więc wybrać w istocie rzeczy?

Wszystko zależy od nas i od naszego podejścia, co do alkoholi. Jeśli chcemy szczycić się prawdziwym rumem z Kuby, powinniśmy wybrać typowy rum kubański, który jest tam stworzony, butelkowany i wysyłany na cały świat. Jeśli jednak nie stać nas na prawdziwe butelki z Kuby, wtedy możemy skorzystać z opcji numer dwa, czyli po prostu skorzystać z rumu od producentów Polskich, którzy pośredniczą w imporcie takiego rumu.

Będzie to nadal rum kubański, jednak nie będzie on już opakowany w lokalnej butelce, która dla niektórych koneserów może mieć ogromne znaczenie. Pamiętajmy jednak, że mówimy o wysokogatunkowym alkoholu, którego dostępność jest również ograniczona. Czasem trzeba iść na odpowiednie kompromisy, abyśmy mogli cieszyć się takim trunkiem we własnym domu.

Tak więc finalnie, wszystko zależy od nas i od samego podejścia do alkoholu, a także jego gatunkowości, czy też faktycznej dostępności na rynku.