Kim jest Superman?

Superman to postać, którą kojarzą chyba wszyscy. Współczesna popkultura pełna jest postaci superbohaterów, w tym również tej w niebieskim kombinezonie oraz powiewającą, czerwoną peleryną. Jednak czy każdy potrafi powiedzieć coś więcej o tej nietuzinkowej postaci? Skąd dokładnie wziął się Superman, jakie moce posiada lub kto jest jego największym wrogiem?

Jakie moce posiada Superman?

Na wstępnie warto podkreślić, iż Superman nie jest człowiekiem. Pochodzi on z planety o nazwie Krypton. Na ziemię przybywa on jako mały chłopiec, gdzie trafia pod opiekę pewnego małżeństwa. Od tego momentu nazywa się on Clark Kent.
Clark posiada niezwykłe umiejętności, które w dorosłości pomagają mu zostać superbohaterem i ratować ludzkość. Przede wszystkim, potrafi on latać, ma też ogromną siłę. Jest niezwykle szybki i zwinny. Potrafi widzieć przez ściany oraz na bardzo dalekie odległości, emituje promieniowanie cieple z oczu. Ma też wyjątkowo wyczulony słuch a także olbrzymią inteligencję.

Jacy są najwięksi wrogowie Supermana?

Jak każdy bohater, Superman musiał radzić sobie z wieloma złoczyńcami. Jacy byli najwięksi z nich?

  • Ultra-Humanite – to pierwszy poważny przeciwnik Clarka. Wyglądem przypominał goryla z wielkim mózgiem, a cechował go ogromny intelekt.
  • Lex Luthor – to najbardziej rozpoznawalny złoczyńca w tej serii komiksowej. Ma niepohamowaną rządzę władzy, jest inteligentny i bardzo bogaty. Obsesja na punkcie Clarka Kenta nie pozwala mu spocząć, dopóki go nie zgładzi.
  • Darkseid – despota, władca planety Apokalips. Jest bardzo potężny, a jego bronią są promienie, które potrafi wystrzeliwać ze swych oczu.

Kto wcielał się w postać Supermana?

Na przestrzeni lat, komiksy o Supermanie doczekały się wielu ekranizacji. W postać Clarka Kenta wcielali się, między innymi Christopher Reeve, Henry Cavill, Tom Welling czy Dean Cain. Aktorów, którzy mieli okazję zagrać tę postać, było kilkudziesięciu. Wszyscy oni charakteryzowali się jednak surową, zarysowaną szczęką, oraz czarnymi włosami, które (poza kostiumem) są znakiem rozpoznawczym tego superbohatera.