Jak zoptymalizować przestrzeń pracowniczą?

Wciąż zastanawiasz się, jak jeszcze bardziej można zoptymalizować miejsce pracy w Twojej firmie? A może masz bardzo dużą przestrzeń biurową, gdzie każdego dnia przewija się bardzo duża ilość zatrudnionych? Czy nie da się jeszcze lepiej jakoś gospodarować miejscami pracy? Okazuje się, że właśnie w takich okolicznościach idealnie będzie się sprawdzać system zwany hot desking. Jest już od dłuższego czasu popularny w wielu krajach zachodnich, ale także obecnie budzi większe zainteresowanie w Polsce. To po prostu aplikacja, dzięki której można zarządzać lepiej miejscami pracowniczymi.

Kto najczęściej wykorzystuje hot desking?

Takie rozwiązanie szczególnie jest rekomendowane dla korporacji, ale również firm, które są aktywne w branżach technologicznych. Generalnie system rezerwacji biurek będzie się sprawdzać wszędzie tam, gdzie inwestorzy myślą o niestandardowych formach zatrudnienia lub już takie są obecne. Najczęściej w takiej sytuacji można napotkać po prostu puste biurka. Dlatego też wielu przedsiębiorców myśli wówczas o lepszej organizacji przestrzeni. Aplikacja pozwala lepiej zarządzać zasobami ludzkimi. A przecież lepsza organizacja pracy to będzie lepsza wydajność, co z kolei będzie się przekładać na większe zyski.

Co w praktyce oferuje nam system rezerwacji biurek?

Naturalnie wiele osób podchodzi sceptycznie do wszelkich nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Tymczasem przed automatyzacją nie da się uciec. Ta aplikacja rzeczywiście może się okazać rewolucyjna. To perfekcyjne rozwiązania, jeżeli chodzi o firmy, w których występuje bardzo duża rotacja osób zatrudnionych. Niejednokrotnie w takich okolicznościach każdego dnia trzeba przyporządkować stanowiska robocze konkretnym osobom. Aplikacja może nas w tym wyręczyć. Przede wszystkim gwarantowana jest tutaj bardzo duża wygoda. W końcu aplikacja dostępna jest z poziomu komputera, ale także tabletu i smartfona. Poza tym na schematach graficznych widać rozmieszczenie poszczególnych sal i biurek no ich zaplanowaną, a także aktualną zajętość, a dostęp do tych informacji mają wszyscy pracownicy.