Co warto wiedzieć o liposukcji i na czym polega odsysanie tłuszczu?

Otyłość i nadwaga to problemy, które dotykają coraz więcej mężczyzn i kobiet. Pozbycie się nadmiernej wagi wymaga przeprowadzenia bezpiecznego i skutecznego procesu odchudzania się. Jednak zwłaszcza po intensywnym odchudzaniu się może dochodzić do niekorzystnych, nieestetycznie prezentujących się zmian w wyglądzie sylwetki. W celu poprawienia wyglądu można skorzystać z zabiegów chirurgii plastycznej, do których zalicza się odsysanie tłuszczu. Jest to zabieg pozwalający na modelowanie sylwetki i pozbycie się nadmiaru tłuszczu z wybranych okolic ciała. Wiele osób błędnie uważa, że różne rodzaje liposukcji są zabiegami odchudzającymi, które mają ułatwić pozbycie się nadmiernej wagi. W rzeczywistości nawet nadwaga jest przeciwwskazaniem do wykonania takiego zabiegu.

Jak realizowane jest odsysanie tłuszczu?

Tradycyjna liposukcja to zabieg chirurgiczny, który polega na usuwaniu tłuszczu z różnych części ciała. Najczęściej wykonywanym zabiegiem tego typu jest odsysanie tłuszczu z brzucha. Jednak zabieg pozwala na usuwanie tłuszczu również z talii, ud, pleców czy podbródka. W przypadku mężczyzn liposukcja często dotyczy usuwania nadmiaru tłuszczu z okolic klatki piersiowej. Oprócz tradycyjnej liposukcji stosowane są alternatywne formy zabiegów w postaci liposukcji kawitacyjnej czy laserowej. Przy zabiegu kawitacyjnym wykorzystywane są fale ultradźwiękowe, które rozbijają komórki tłuszczowe.

Kiedy można oczekiwać pierwszych efektów odsysania?

Liposukcja jest zabiegiem modelującym, który ma zapewnić pozbycie się nadmiernej ilości tłuszczu z miejsc, w których trudno jest uzyskać zadowalające efekty przy wykorzystaniu ćwiczeń i diet odchudzających. Wykonanie zabiegu odsysania tłuszczu pozwala na lokalne usuwanie nagromadzonej w nadmiarze tkanki tłuszczowej. Natomiast decydując się na tego typu zabieg warto brać pod uwagę, że oczekiwane efekty nie pojawią się od razu. Jak po każdym zabiegu chirurgicznym na efekty trzeba poczekać. Proces gojenia po zabiegu liposukcji zajmuje kilka tygodni, a na ostateczne efekty trzeba poczekać około pół roku.