Co powinniśmy wiedzieć o ciepłym montażu?

Ciepły montaż okien jest coraz częściej wybierany, a widać, że wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Co skrywa się pod jego pojęciem? Czym jest ciepły montaż okien? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

O czym dokładnie mowa?

Ciepły montaż okien lub montaż warstwowy okien to prawdziwa innowacja w technikach montażu stolarski okiennej. Polega na wykonaniu aż trzech różnych warstw uszczelniających pomiędzy oknem i murem. Pierwszą z nich jest warstwa środkowa, czyli izolacyjna. Do jej wykonania najczęściej stosuje się  piankę poliuretanową, która ma za zadanie chronić przed zimnem, jak i niepożądanymi hałasami zewnętrznymi.

Druga to warstwa wewnętrzna, czyli paroszczelna i jej zadaniem jest zabezpieczyć piankę montażową przed kontaktem z parą wodną i wilgocią, która gromadzi się wewnątrz pomieszczeń. Aby tego dokonać, stosuje się specjalny rodzaj paroszczelnej taśmy okiennej. Ostatnią warstwę tworzy tzw. warstwa zewnętrzna, czyli paroprzepuszczalna.

Do jej zadań należy ochrona izolacji przed wilgocią pochodzącą z opadów atmosferycznych oraz zabezpieczenie jej przed silnym wiatrem, czy szkodliwym działaniem promieniowania UV. Jednak to nie wszystko, ponieważ odpowiada również za umożliwianie ucieczki wodzie, która zbiera się w szczelinie między ościeżnicą a ościeżem.

Jakie są jego zalety?

 Jej wprowadzenie do obiegu było podyktowane chęcią wyeliminowania mostków termicznych, które niestety stanowią problem u wielu z nas. To właśnie przez mostki termiczne najczęściej dochodzi do strat ciepła, a efektem tego zwykle są wyższe koszty za ogrzewanie. Problem rozwiązuje jednak ciepły montaż okien, czy technika, która może znacząco zmniejszyć straty ciepła. Więcej o tym na https://domszczelny.pl/rozwiazania-soudal/cieply-montaz-okien-soudal-window-system-sws/

Co więcej, to idealny sposób na to, by skutecznie zapobiegać powstawaniu pleśni, czy grzybów. Jeśli zdecydujemy się na taki montaż okien, to możemy też wpłynąć korzystnie na mikroklimat pomieszczeń w domu, czy w mieszkaniu, więc to jedno z ciekawszych rozwiązań, jakie do tej pory pojawiły się na rynku.

Koszty

Koszty ciepłego montażu mogą wiązać się z bardzo różnymi stawkami, a to, ile dokładnie zapłacimy, zależy od wielu czynników. Istotne znaczenie będzie mieć tutaj wielkość naszego domu, czy mieszkania, a dokładniej mówiąc ilość okien, na których chcemy wykorzystać taką technikę. Nie bez znaczenia pozostaje również to, kto będzie wykonywać ciepły montaż okien. Na pewno należy spodziewać się wyższych kosztów niż za standardowy montaż, ale to nie oznacza, że musimy szykować się na bardzo wysokie wydatki. Wystarczy postawić na wsparcie ze strony fachowców, a na pewno będziemy mogli liczyć na wysoką jakość usługi i dobry cennik za ciepły montaż okien.