Czym jest trening EMS i jakie daje efekty?

Czym jest trening EMS? Jakie można uzyskać dzięki niemu efekty? – to bardzo często pojawiające się pytania. Ty również pragniesz poznać na nie odpowiedzi? Zatem zachęcamy do krótkiej lektury, ponieważ poniżej znajdziesz garść przydatnych informacji!

Trening EMS – co to takiego?

Trening EMS to metoda treningowa, która oznacza elektrostymulację mięśni. Trzeba przyznać, że to prawdziwa nowość, ponieważ w tej metodzie treningowej wykorzystuje się impulsy elektryczne do wywoływania kontrolowanych skurczy mięśni. Odbywa się to przez wykorzystanie specjalnego układu elektrod, które umiejscowione są na kombinezonie.

Założenie go na trening emsskutkuje aktywacją wszystkich partii mięśniowych i to jednocześnie. Bardziej doświadczonych sportowców może to zdziwić, ponieważ zwykle mięśnie głębokie są bardzo ciężkie do aktywowania. W przypadku treningów EMS tego typu problemy nie występują, więc na pewno stanowi ciekawą alternatywę dla innych treningów.

Trening EMS – dla kogo?

Trening EMS jest na tyle bezpieczny, że każdy może pomyśleć o jego wdrożeniu do swojej aktywności. Nie ma znaczenia nasz wiek, czy też płeć. Tym samym będzie to dobry wybór dla wszystkich dorosłych, w tym również dla kobiet i mężczyzn w podeszłym wieku.

Nawet poziom sprawności fizycznej nie jest ważny, ponieważ trening EMS będzie dobrym wyborem zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych sportowców. To nas jednak nie powinno dziwić, ponieważ wskazuje się, że trening EMS jest najbardziej uniwersalna metoda treningowa na świecie, która dodatkowo nie obciążą stawów. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o ich dobry stan, czy o swoje samopoczucie.

Trening EMS – jakie efekty można uzyskać?

Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni ma bardzo szerokie zastosowanie, a to oznacza, że możemy realizować swoje indywidualne cele treningowe. Z powodzeniem ten rodzaj aktywności możemy wykorzystać do zrzucania zbędnych kilogramów, ale nie tylko. To właśnie trening ems pomoże nam przyśpieszyć metabolizm, czy nawet wyrzeźbić sylwetkę.

Jednak jego największą zaletą może okazać się, że jest w stanie wzmocnić rzadko ćwiczone mięśnie głębokie, a to ważne, ponieważ są one odpowiedzialne za silne i zdrowe plecy. Jeśli zatem trening EMS zostanie przez nas wdrożony do planu treningowego, to nawet ból pleców nie będzie stanowił już naszego problemu. Eksperci wskazują, że elektrostymulacja mięśni sprawdza się w rehabilitacji, ponieważ zapewnia szybszy powrót do pełnej sprawności sprzed kontuzji.