Czym jest matcha i jakie ma właściwości?

Matcha cieszy się sporym powodzeniem, a mimo to wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym jest matcha i jakie ma właściwości? Nasz tekst dostarczy Ci odpowiedzi na te pytania, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Matcha – co to takiego?

Matcha to sproszkowana zielona herbata, która ma wyjątkowe właściwości zdrowotne. Według badań, jej regularne picie może dobroczynnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób po nią sięga. Herbata matchama bardzo intensywny zielony kolor i wyjątkowy aromat. Od stuleci jest ściśle związana z japońską kulturą i obecnie uznawana jest za najcenniejszy rodzaj herbaty pochodzący właśnie z kraju kwitnącej wiśni. Uprawa matchy jest bardzo ograniczona i wymaga specjalnie zacienionych plantacji, ponieważ dzięki temu można uzyskać z niej więcej mikroelementów.

Matcha – jakie są jej właściwości?

Matcha to przede wszystkim bardzo silny antyoksydant, ponieważ zawiera w swoim składzie spore ilości przeciwutleniaczy. Jeśli zatem chcemy skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami, czy zabezpieczyć się przed różnego typu schorzeniami, to właśnie matchapowinna być przez nas wybrana. Jednak to dopiero początek, ponieważ matcha jest w stanie dobroczynnie wpłynąć również na stan naszej skóry, spowolnić procesy starzenia, czy nawet poprawić samopoczucie.

Dzięki dużej zawartości katechin matcha wykazuje silne właściwości antybiotyczne, a obecność L-teaniny oraz innych substancji odżywczych sprawia, że matcha pozytywnie wpływa na odporność. Regularne spożywanie matchy może również wesprzeć oczyszczanie organizmu z toksyn i duża w tym zasługa chlorofilu, który nadaje też liściom intensywny zielony kolor.

Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć, że matcha relaksuje i uspokaja, więc jeśli będziemy ją regularnie pić, to możemy zapewnić sobie skuteczne odprężenie nawet po ciężkim dniu.

Matcha – kto powinien po nią sięgnąć?

Regularnie picie matchy może dobroczynnie wpłynąć na nasze zdrowie. Dlatego można śmiało stwierdzić, że po ten rodzaj japońskiej herbaty powinien po nią sięgnąć każdy, kto chce cieszyć się dobrym zdrowiem. Nie ma w tym przypadku wiek, czy płeć, ponieważ matcha będzie dobrym wyborem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Aby jednak czerpać dobroczynne korzyści z jej spożywania, należy sięgać tylko po jakościowe produkty. Na pewno uda nam się nabyć dobrą herbatę w profesjonalnym sklepie, więc to właśnie na jego ofercie powinniśmy się skupić.