Co warto zobaczyć w Warszawie?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się atrakcje w Warszawie. Zwiedzanie Warszawy może zająć więcej niż 1 dzień, dlatego najlepiej wybrać się na cały weekend. W tym artykule przedstawimy najciekawsze zabytki i podpowiemy, co trzeba koniecznie zobaczyć.

Co zwiedzić w Warszawie?

Można śmiało powiedzieć, że prawdziwą perłą stolicy jest warszawska Starówka. Turyści powinni być zachwyceni wyjątkową atmosferą wąskich uliczek oraz kolorowymi kamienicami. Nikogo nie powinno dziwić, że została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warszawską Syrenkę można spotkać na rynku Starego Miasta. Warto podkreślić, że syrenka to symbol miasta. Warto przespacerować się wzdłuż murów i zwiedzić Zamek Królewski. Można tam zobaczyć płótna Bernarda Bellotta oraz obrazy słynnego Rembrandta. Zdecydowanie najbardziej reprezentacyjną trasą miasta, która łączy rezydencje królewskie jest Trakt Królewski. Rozpoczyna się przy samym Placu Zamkowym i przechodzi przez Krakowskie Przedmieście do Łazienek Królewskich i ciągnie się do Wilanowa. Warto wspomnieć, że po drodze znajduje się wiele zabytkowych pałacyków, parków oraz kościołów. Piękne kościoły i kamienice, Pałac Prezydencki oraz zabytkowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego usytuowane są wzdłuż ulic Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście. Dalej można zobaczyć zielone Aleje Ujazdowskie, w pobliżu których zlokalizowane są budynki ministerstw oraz ambasad. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pałac w Wilanowie kończy historyczną trasę.

Ciekawe atrakcje

Będąc w Warszawie trzeba również koniecznie zobaczyć muzeum Łazienki Królewskie. Jest to piękny i rozległy ogród, który jest doskonałym miejscem na długie spacery. Letnia rezydencja ostatniego króla Polski, czyli Stanisława Augusta Poniatowskiego znajduje się w sercu ogrodu. W Łazienkach można znaleźć nie tylko oranżerie i ogród chiński, ale również amfiteatr. Ciekawą atrakcją ogrodu są także pawie oraz wiewiórki. W ogrodzie od 15 maja do 25 września w każdą niedzielę odbywają się Koncerty Chopinowskie. Można przyjść pod pomnik Chopina i cieszyć się doskonałą muzyką. Trzeba dodać, że jednym z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie jest Pałac Kultury i Nauki. Praktycznie z każdego miejsca w stolicy jest bardzo dobrze widoczny. Pałac był darem dla Polaków od narodu radzieckiego. Trzeba koniecznie wejść na taras widokowy na 30 piętrze, ponieważ widać stamtąd piękną panoramę miasta. W pałacu dostępne są też modne knajpki, teatry, muzea oraz kino. Ciekawym miejscem na spacer lub wycieczkę rowerową są też Bulwary Wiślane.