Co opłaca się zobaczyć w Warszawie?

Atrakcje w Warszawie cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Zdecydowanie 1 dzień może nie wystarczyć, żeby wszystko zobaczyć. Jeśli naprawdę interesuje cię historia tego miasta to powinieneś wybrać się przynajmniej na cały weekend. W tym artykule podpowiemy, od czego zacząć zwiedzanie Warszawy, a także wyjaśnimy, jak się do tego przygotować.

Najciekawsze atrakcje w Warszawie

Według warszawiaków Starówka jest prawdziwą perłą stolicy. Będziesz zachwycony kolorowymi kamienicami oraz niepowtarzalną atmosferą wąskich uliczek. Warto zaznaczyć, że na listę światowego dziedzictwa UNESCO Warszawska Starówka została wpisana już jakiś czas temu. Gdy już będziesz na rynku Starego Miasta to możesz zobaczyć Warszawską Syrenkę, która stanowi symbol stolicy. Można się też przejść wzdłuż murów i zobaczyć Zamek Królewski. W zamku trzeba koniecznie zobaczyć dzieła słynnego Rembrandta oraz obrazy Bernarda Bellotta. Według powszechnej opinii Trakt Królewski jest najbardziej reprezentacyjną trasą miasta i łączy ze sobą rezydencje królewskie. W planie zwiedzania należy także uwzględnić miejsca, w których można naprawdę dobrze zjeść. Bardzo długa jest lista polecanych restauracji, dlatego każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Każde miasto ma takie miejsce, które jest jego wizytówką i w przypadku Warszawy jest to zdecydowanie Stare Miasto.

Muzea

W Warszawie nie brakuje muzeów, dlatego jeden dzień to za mało, żeby wszystkie zobaczyć. Warte odwiedzenia jest przede wszystkim Centrum Nauki Kopernik. Znajdują się tam laboratoria, planetarium, a także wystawy tymczasowe oraz stałe. Warto wspomnieć, że w Centrum systematycznie odbywają się warsztaty, podczas których możemy poznać historię znanych naukowców. Będąc w Warszawie należy też koniecznie odwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że eksponaty dokumentujące trudną i skomplikowaną przeszłość narodu żydowskiego znajdują się w zbiorach muzeum. Są to listy pisane jeszcze przed II wojną światową oraz pamiątki po Irenie Sendlerowej. Warte uwagi jest także Muzeum Powstania Warszawskiego, które zachwyca głównie oryginalnym sposobem przedstawiania wszystkich eksponatów. Można śmiało powiedzieć, że jest to jedno z ciekawszych muzeów multimedialnych. Należy też koniecznie pamiętać o Pałacu Kultury i Nauki, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najwyższych budynków w Warszawie. Niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdujesz Pałac i tak będzie dobrze widoczny. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jakie zabytki warto zwiedzić w Warszawie.